Більшість фермерів знають, що добрива бувають двох типів походження — це органічні та мінеральні. Як ми розуміємо, обидва варіанти мають свої переваги та слабкості. Але як розібратися в усьому цьому, щоб зробити правильний вибір, який необхідний саме вашому ґрунту? Як прийняти рішення, яке окупиться вам збільшеним урожаєм і, як підсумок, стійкою рентабельністю вашого агробізнесу?
Спробуємо розібратися разом з інформаційним партнером АО Платформою, яка не перший рік на ринку і зарекомендувала себе як надійний партнер для фермерів дрібного і середнього масштабу, тому якщо шукайте де купити насіння, то це до них. Це партнер, який допоможе не тільки в реалізації вашої продукції, а й у підборі необхідних добрив і засобів захисту рослин.
Органічні добрива
Варто почати розбір саме з цього типу добрив, адже воно — одне з найпопулярніших. У народі воно відоме як компост, гній, перегній або зелені добрива, під останніми мається на увазі посів сидератів. Такі добрива не тільки позитивно впливають на структуру ґрунту, а й підвищують його вологоємність. Разом із цим вони забезпечують рослини поживними речовинами, що діють повільно.
Важливо пам’ятати, що органіка має нижчу концентрацію поживних речовин, ніж мінеральні добрива, тому її потрібно вносити в досить великому обсязі, щоб побачити навіть проміжні результати.
Одним із гарних прикладів є історія черкаських фермерів Ірини та Миколи. Вони — власники невеликого фермерського господарства і вирішили спробувати використовувати виключно органічні добрива. Їхній вибір припав на компост. Уже за кілька місяців ґрунт ділянки, на якій вони застосовували компост, став рихлішим, а рослини — зеленішими і зробили гарний ривок у рості.
Добрива органічного походження дали змогу домогтися набагато кращих результатів, поліпшили структуру ґрунту і зробили рослини більш стійкими до посухи. Ці результати свідчать про те, що органічні добрива дуже ефективні, якщо вони підібрані з урахуванням правильних методик. Фермери зазначили, що їм довелося витратитися на агроаналіз, який дав інформацію про склад їхнього ґрунту і дефіцит тих чи інших речовин у ньому.
Як ми бачимо, виходячи з вищевказаної історії, органічні добрива можуть приносити чудові результати, якщо їх використовують правильно і з урахуванням сучасних технологій. Вкладення в проведений аналіз окупилися черкаським фермерам у короткостроковій перспективі у вигляді гарного врожаю. Але на цьому вони не зупинилися, адже подальше використання органічних добрив обіцяє ще більші обсяги врожаю і вигоду.
Автор — Аoplatforma.com